1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

2013 m. daržų statistika

Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 

2013 m. buvo net labai derlingi, nors vasara pasitaikė gana karšta ir sausa.

Darže prie namų auga viskas kas yra pasodinama, nes per 7 metus jau susiformavo kompostinis daržas, kadangi kompostas yra gaminamas komposto dėžėse, o tai kas rudenį nebetelpa į dėžes buvo užkasama po žeme ir tose vietose formuodavau takelius, o kitais metais takeliai būdavo paverčiami lysvėmis. Prie namų mulčiuoju vejapjove nupjauta žole ir šiaudais (kloju takelius). Prie namų auginam tas daržoves, kurios labai mėgstamos (žirniai, cukinijos, svogūnai, porai, rabarbarai, ropiniai kopūstai), dažnai naudojamos (bulvės, topinambai, salotos, ridikėliai, špinatai, cukinijos, svogūnų laiškai, truputis morkų, kaliaropės, mangoldai) arba dažnai reikia skinti (agurkai, pomidorai, šparaginės pupelės, cukinijos).  Taip pat prie namų auginam žemuoges, avietes, šiek tiek braškių ir auga keli krūmai šparagų, kurių kol kas dar nevalgom (gaila ).

Laukuose auginamos ir kai kurios tos pačios daržovės ir kitas asortimentas.  Laukuose yra sodinamas daržas sode, tarp pasodintų vaismedžių ir vaiskrūmių.  Kai kur mulčiuojam žole ir šiaudais, o kai kur ravim. Auginam bulves, morkas, burokėlius, pupas, pupeles, žirnius, svogūnus, moliūgus, kukurūzus, saulėgrąžas, ridikus, kopūstus, žiedinius kopūstus. Visų po keletą skirtingų veislių. Taip pat braškes, avietes ir gervuoges.

 Labiausiai kol kas nesiseka su česnakais, užauga per maži (mano nuomone ), nors auginam netręštoje žemėje ir iš didesnių skiltelių, gal kada nors atrasim mums tinkamą būdą jiems auginti...

Kažkodėl nesugalvoju ką galima gaminti iš ropių, nes šeimynai netinka skonis,  kelis metus sėjau, paskui nebesėjau, bet 2014 m. vėl sėsiu...

2014 m. sėsiu tas pačias daržoves ir didesnį kiekį išvardintų kultūrų: pupų, nes visi  labai mėgstam, žirnių, kukurūzų (burbuoles šaldysiu, nes vaikai labai mėgsta), skirtingų veislių moliūgų (apie 15-20 veislių, anksčiau sėdavau kokias 7 veisles), taip pat bandysiu auginti arbūzus ir melionus lauke, sėsiu daugiau skirtingų veislių pupelių ir pasisodinsiu kelių veislių dumplainių, aišku daugiau laukinių pomidorų ir dar kokios nors egzotikos (kaip be jos...)

 
Dalintis

Paieška svetainėje