1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

2014 m. daržų statistika

Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 

   Pasirodo darže prie namų auga ne viskas kas yra pasodinama, nes per 8 metus daržas pavirto į komposto daržą ir ne visoms daržovėms patinka riebus dirvožemis. Reikės pradėti iš ūkio vežti molį, o į ūkį kompostą, nes mėšlo mūsų kaime niekas negamina.  
   Šiemet darže prie namų blogai augo agurkai, šparaginės pupelės, rabarbarai.  Tačiau kitoms daržovėms nebuvo didelių skirtumo kur augti. Prie namų auginau žirnius, cukinijas, svogūnus, porus, ropinius kopūstus, dumplainius, bulves, topinambus salotas, ridikėlius, špinatus, svogūnų laiškus. Šiltnamyje augo agurkai, pomidorai, dumplainiai, ropiniai kopūstai. Taip pat prie namų auginu žemuoges, avietes, šiek tiek braškių ir liko 6 šilauogių krūmai. Kitus 15 vnt. šilauogių krūmų išvežiau į ūkį.  
  Daržas laukuose (sode) buvo sodinamas ketvirtą pavasarį, tačiau šiemet buvo du daržai, nes nebeužteko vietos užaugintiems daigams išsodinti. Naujame 3 arų darže buvo pasodintos cukinijos, agurkai, pomidorai, dumplainiai, pasėtos pupelės, pasodinta truputis bulvių. Naujas daržas buvo suartas tik gegužės pabaigoje, kai žolė jau buvo gerokai paaugusi ir dirvą sufrezavus sodinta. Didelio derliaus nesitikėta, nes toje vietoje dirva molinga, kieta, tačiau derliumi nėra ko skųstis. Daržovės neblogai užaugo, išskyrus bulves. Bulvės buvo mažos, bet liks kitiems metams sėklai.  
   Darže - sode, tarp pasodintų vaismedžių ir vaiskrūmių auginom bulves, morkas, burokėlius, pupas, pupeles, žirnius, svogūnus, saulėgrąžas, ridikus, kopūstus, žiedinius kopūstus, ropes ir arbūzus. Visų po keletą skirtingų veislių. Taip pat braškes, avietes ir gervuoges. Persodinau iš namų atsivežtas šilauoges ir dar anksčiau pirktas, kurios buvo augintos bendroje lysvėje. Atskirai išsodinau į paruoštas duobes su rūgščiomis durpėmis. Taip pat dar nupirkau 50 vnt. visai mažų šilauogių (10 veislių po 5 vnt.) ir persodinau į tą pačią lysvę iš kurios iškėliau paaugusias. 
   Moliūgai pati mėgstamiausia auginama daržovė, nes pasodinai ir pamiršai iki to laiko, kai reikia susirinkti derlių. Šiemet buvau pasėjusi gal 20 veislių skirtingų moliūgų, tačiau kai jie susipynė, vėl nebesusigaudžiau kur koks, tačiau visus suvalgysim... Moliūgai augo trijose vietose: ant sustumto dirvožemio kalno ir prie tvenkinio iškastose pievoje duobėse, bei ratuke, kur anksčiau buvo suneštos velėnos. Derlius puikus, tačiau jei nebūtų pasitaikiusi tokia sausa vasara, galėjo būti ir didesnis, nes kelias savaites jie stovėjo gana nuliūdę, nuleidę lapus, bet kai plotai dideli negali jų visų palaistyti. Teko kentėti. 
  2014 m. rudenį jau pasodinome česnakus iš savo užaugintų. Gavosi kelios nemažos lysvės iš skiltelių ir lysvė iš sėklų. Pasodinau ir 10-12 metrų topinambų (2 eiles prie tvoros) daržovių užuovėjai ir pienių pūkams sulaikyti. Yra paruošta nauja lysvė braškėms. Planavome pasodinti dar šį rudenį, tačiau tikriausiai jau liks pavasariui.
 

Dalintis

Paieška svetainėje